Britská dlouhosrstá kočka

Historie: Britská dlouhosrstá kočka je sesterské plemeno britské krátkosrsté kočky. Pro zlepšení srsti byly britské krátkosrsté kočky často šlechtěny s perskými kočkami. Proto se ve vrzích občas vyskytovala i dlouhosrstá koťata. Ta byla dříve z chovu vyřazována jako nežádoucí, později si ale i tato dlouhosrstá varianta britské kočky našla své příznivce, kteří se věnovali jejich chovu. Ti docílili uznání plemene britské dlouhosrsté kočky roku 2008 organizací WCF, o rok později organizací TICA a v roce 2016 ho uznala i FIFe. 

Více o plemeni
Sokoke

Historie: Toto plemeno pochází z lesa Sokoke v Keni. Les o rozloze asi 400 km2, ležící pár kilometrů od Indického oceánu, je dosti izolovaný a žijí v něm unikátní druhy rostlin a zvířat. Kočky sokoke zde žily po desetiletí, než byly objeveny. Žily převážně na stromech a podle pramenů se živily hlavně hmyzem. Kmeny zde žijící je nazývaly „khadzonzo“. 

Více o plemeni
Afgánský chrt

Pochází z Afghánistánu, ale jako kulturní plemeno vznikl v Evropě, ve Velké Británii, a proto ho také FCI pokládá za plemeno britské. Jeho předky jsou původní lokální variety orientálních chrtů z území Afghánistánu. K prvním importům chrtů z Afghánistánu do Velké Británie, a to pod různými jmény, např. Greyhound of Bamian nebo Barukhzy (Barakzai) Hound, došlo už počátkem 19. stol.

Více o plemeni

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny