Německý rex

Německý rex

Historie: Německý rex je první známé plemeno koček s vlnitou srstí. Zabývat se jím začali němečtí milovníci koček v 50. letech, ačkoli za první kočku tohoto plemene je považován kocour Munk, který se na území Německa objevil už v 30. letech. Šlo o křížence ruské modré a hnědé angorské kočky. Gen zodpovědný za vlnitou srst německých rexů je stejný jako u cornish rexů, jinak se od sebe ale obě plemena velmi liší. 

Povaha: Německý rex je plemeno s vyrovnanou a tolerantní povahou. Společník je to aktivní, ale milý a přítulný. S jinými kočkami a se psy vychází zpravidla dobře, ačkoli se vůči nim může chovat dominantně. Má rád společnost lidí a samotu nese těžce. Je to velmi inteligentní a temperamentní kočka, která si vyžaduje pozornost člověka. Němečtí rexové jsou také známí výbornými lezeckými a akrobatickými dovednostmi.

Stavba těla: Jde o středně velkou kočku s mohutnou stavbou těla a dobrým osvalením. Typově se nejvíce podobá evropské krátkosrsté kočce. Středně dlouhé nohy mají kulaté tlapky, středně dlouhý ocas je široký u kořene a zužuje se do špičky. Zakulacená hlava má dobře vyvinuté tváře a širokou bradu. Středně velké uši jsou široké na základně a mají kulaté špičky. Středně velké oči mají oválný tvar. 

Srst: Německý rex má jemnou, měkkou a plyšovitou pravidelně zvlněnou strukturu srsti a stejně jako u cornish rexe mu chybí krycí chlupy. Zkadeřená nebo zvlněná je srst především na hřbetě a na ocase. Zkadeřené jsou i hmatové chlupy a obočí. Ačkoli se díky malé línavosti doporučují jako zvířata pro alergiky, ne všichni z nich na toto plemeno reagují dobře.

Péče: Díky tomu, že srst německého rexe postrádá pesíky a téměř nelíná, pro její údržbu bohatě postačí pravidelné hlazení, nebo česání jemným kartáčem. Přílišná síla nebo hrubý kartáč by mohly srst poškodit. V případě účasti na výstavách může být někdy zapotřebí německého rexe umýt šamponem pro kočky, a to několik dní před výstavou, aby měla srst čas se zotavit. Uši je nutno v případě potřeby čistit přípravky k tomu určenými a ostré konce drápků pravidelně zastřihávat. 

Barevné variety: 

Toto plemeno se vyskytuje ve většině barev a kreseb jako evropská krátkosrstá kočka nebo kočka domácí. Barva očí je jasná žlutá nebo zelená a ladí s barvou srsti. 

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny