Vel. franc.-anglický bílo-oranžový honič

Vel. franc.-anglický bílo-oranžový honič

FCI:

Patří do skupiny VI. – Honiči, barváři a příbuzná plemena, sekce 1 – Honiči.

Stavba těla:

Jde o silného, mohutného psa prozrazujícího stavbou hlavy, že v jeho žilách koluje větší podíl krve anglických honičů než v žilách velkého anglicko-francouzského trikolorního honiče. Koh. výška činí 60 – 70 cm.

Hlava je dosti krátká a široká. Mozkovna má být spíše širší a svrchu plochá, bez nápadného týlního hrbolu. Nadočnicové oblouky jsou nevýrazné. Čelní sklon (stop) je zřetelně svažitý. Nos může být černý nebo hnědooranžový. Nosní hřbet je poměrně krátký. Pysky překrývají dolní čelist a dodávají čenichové partii hranatý tvar.

Oči jsou velké, hnědé nebo i tmavší. Ušní boltce mají být nasazené v úrovni linie očí nebo mírně nad ní, zavěšené, u základen dosti široké, poměrně silné, jen mírně vývrtkovitě dovnitř stočené, spíše krátké.

Krk je rovný, s nevelikým lalokem na hrdle. Hřbet musí být široký a svalnatý, bedra jsou široká, dosti krátká. Záď má být oblá. Ocas je dlouhý, někdy poblíž špičky kolem dokola s nevelkým množstvím delších, hrubších, poněkud odstávajících pesíků, takže trochu připomíná obilný klas.

Hrudník musí být dosti prostorný a hluboký. Žebra jsou dlouhá, mírně klenutá. Slabiny by měly být dobře vyplněné (nepropadlé). Hrudní končetiny mají být silné, široké v postoji a kolmé k podkladu. Lopatky ploše přiléhají k hrudníku a jsou výrazně osvalené. Pánevní končetiny mají mohutná, svalnatá stehna a tupě zaúhlená hlezna nízko nad podkladem. Tlapky jsou spíše okrouhlé. Pohyb má být lehký.

Kůže je bílá s oranžovými nebo žlutými skvrnami. Srst má být krátká, nikdy příliš tvrdá. Zbarvení může být bílo-žluté nebo bílo-oranžové, oranžová nesmí být moc sytá, s nádechem do červena. Všechny odchylky od požadavků standardu musejí být považovány za vady a hodnoceny podle stupně závažnosti.

K vadám patří nedostatečná typičnost, depigmentace nosu, příliš úzká čenichová partie, předkus nebo podkus dolní čelisti, světlé oči, velmi výrazný lalok na hrdle, ocas přetočený nad záď a bedra nebo zakřivený do strany, jiné zbarvení srsti než uvedené ve standardu (s černými nebo červenými skvrnami).

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny