Poitevin

Poitevin

FCI:

Poitevin patří do skupiny VI. – Honiči, barváři a plemena příbuzná, sekce – Honiči.

Povaha:

Je to povahově vyrovnaný, poslušný a náruživý lovec, který navíc disponuje zvučným, hlubokým hlasem.

Stavba těla:

Podle celkového zjevu je dokonalou kombinací síly, elegance, lehkonohosti a líbivého zbarvení. Koh. výška činí u psů 62 – 72 cm, u fen 60 – 70 cm. Hlava má být protáhlá, ne však přehnaně dlouhá, nepříliš široká, suchá, s lehce vyznačeným týlním hrbolem.

Nos je velký, široký, vždy černý a při pohledu z boku má být vysunut před vrcholy obou čelistí.

Oči jsou velké, hnědé barvy. Pohled je přívětivý. Okraje očních víček jsou černé.

Ušní boltce mají být přiměřeně široké, jemné, poněkud níže nasazené, patřičně dlouhé a lehce dovnitř vývrtkovitě stočené. Krk je dlouhý, štíhlý, bez laloku.

Ocas musí být středně dlouhý, tenký, bez jednotlivých delších a hrubších odstávajících pesíků, které by mohly růst kolem dokola směrem ke špičce a dodávat mu vzhledu „obilného klasu“. Musí být vysoko nasazený a je nesen elegantně mírně prohnutý.

Hrudník musí být velmi hluboký, mnohem hlubší než široký, tvořený dlouhými žebry. Hrudní končetiny jsou rovné, řádně osvalené, suché a silné, ze stran oploštělé, takže při pohledu zepředu jsou úzké a při pohledu z boku širší. Lopatky musejí být dlouhé, ploché a šikmo uložené tak, že dobře přiléhají k hrudníku. Tlapky jsou tzv. vlčí, spíše protáhlé, s odolnými nášlapnými polštářky.

Pánevní končetiny mají svalnatá stehna. Hlezna jsou nízko nad podkladem, málo zaúhlená, nárty mají být kolmé k podkladu.

Osrstění je krátké a lesklé. Zbarvení smí být trikolorní (bílo-oranžové s černým pláštěm či velkými plotnami) nebo bikolorní (bílo-oranžové). Ani vlkošedé není vzácností.

K vylučujícím vadám patří agresivita a ustrašenost, černo-bílé zbarvení a lalok na hrdle. Lehký předkus není důvodem k diskvalifikaci.

 

Chovatelský klub:

www.klubhonicu.com

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny