Dánský krátkosrstý ohař

Dánský krátkosrstý ohař

FCI:

Patří do sekce VII. - Ohaři.

Povaha:

Je to silný, živý, inteligentní a chápavý, založením roztomilý, ale dosti citlivý ohař.

Výchova:

Jeho lovecká příprava nečiní žádné větší obtíže. Drsné parforsní (donucovací) metody výcviku však nesnáší. Vynikající je zejména při polní práci, lovu drobné pernaté zvěře.

Stavba těla:

Jde o ohaře poněkud lehčího, ale atletického zjevu. Kohoutková výška činí 58,5 – 66 cm a tělesná hmotnost 20,4 – 29 kg.

Hlava je v mozkovně široká se středně dlouhou čenichovou partií. Nos má být černý nebo jiné jednotné barvy odpovídající zbarvení srsti. Žádoucí je nůžkový nebo klešťový skus. Oči jsou střední velikosti s kaštanově hnědými duhovkami. Ušní boltce mají být zavěšené, vysoko nasazené, u základen široké, těsně přiléhající k lícím.

Krk musí být středně dlouhý, s nevelikým lalokem na hrdle. Horní linie těla je rovná, hřbet musí být silný. Bedra jsou svalnatá a pevná. Ocas má být středně dlouhý, na konci zašpičatělý.

Hrudník se požaduje široký a hluboký, s patřičně klenutými žebry. Hrudní končetiny jsou rovné a pevné. Pánevní končetiny mají být svalnaté, náležitě zaúhlené v kolenou i hleznech. Tlapky by měly být okrouhlé a ploché.

Srst je krátká, jemná, zbarvení má být žlutooranžové s malými bílými odznaky zepředu na hrudi, čenichové partii, tlapkách a špičce ocasu.

 

Chovatelský klub:

www.breton.cz

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny