Magazín

Prevence problémů pohybového aparátu
Léčíme
13.02.2024
Problémy pohybového aparátu netrápí jen nás, ale bolest zad nebo kloubů může potkat i naše psí parťáky. Dobrou zprávou je, že většině problémů můžeme předcházet nebo psům od bolesti co nejvíce ulevit!
Kastrace koček má řadu výhod. Znáte je všechny?
Léčíme
22.01.2024
Nové koťátko přináší do našich domácností spoustu radosti. Ale také odpovědnosti za jeho zdraví. Přestože kastrace má na kočičí zdraví spíše pozitivní dopad, je mezi majiteli stále strašákem. V tomto článku proto přinášíme odpovědi na řadu otázek, které jsou s kastrací koček spojené.
Lékárnička první pomoci pro psy 
Léčíme
25.07.2023
Letní dobrodružství v přírodě si většina psích majitelů nenechá ujít. Není přece nic lepšího než společná dovolená či túra. Kromě cestovní misky na vodu a dostatku jídla na dodání energie by vám v seznamu cestovní výbavy neměla chybět ani speciální psí lékárnička. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám bude hodit, a v horách jen tak na veterináře nenarazíte. 
Zvířecí apatyka: Probiotika
Léčíme
16.10.2021
Probiotika pomáhají mazlíčkům posílit imunitu a zlepšit zažívání. Našim čtyřnohým přátelům je můžete podávat v zátěžových a stresových situacích, při úrazu u mláďat i zvířecím seniorům na vzpruhu. Jak se liší zvířecí probiotika od lidských, můžeme je nahradit bílým jogurtem a na mnoho dalšího jsme se ptali Martina Kváše, výživového specialisty.
Tipy a rady: První pomoc pro domácí mazlíčky
Léčíme
28.07.2021
Domácí mazlíček je jako člen rodiny. Kromě radosti ale vyžaduje i péči a samozřejmě je nutné se o něj postarat i v případě, že je zraněný či nemocný. Každý majitel by proto měl ovládat základy první pomoci pro zvířata a s sebou nosit i krabičku první pomoci. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. A je lepší být připraven než překvapen. Jak tedy ke zraněným...
Kočičí stres: jak v takových situacích postupovat a jak jim předcházet?
Léčíme
08.01.2021
Stejně jako lidé, i kočky v některých okamžicích pociťují obrovský stres. Někdy je vykolejí nový přírůstek do rodiny, občas dlouhá cesta a někdy stačí jen přestavět nábytek v obýváku a kočka nebude ve své kůži. Aby se naši mazlíčci cítili vždy co nejlépe, je nutné umět s takovými situacemi pracovat a pokud možno jim do určité míry i předcházet. O tom všem...

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny