Sledujte náš Instagram @britpetfood

Poslední příspěvky z poradny

granule

Psi Výživa Zlatý retrívr Sarka Biesingerová 12.07.2024
Dobrý den, asi 2 roky krmím Brit fresh krůtí granule naší fenku GR, v srpnu bude mít 6 let, kastrovaná, podařilo se jí díky granulím shodit skoro 3 kg a krásně držíme váhu 30 kg. Granule jí chutnají a v poměru cena a co vše obsahují za mě naprostá bomba na trhu!!! Krmím ji 2x denně, při procházkách a cvičení ráno a večer pamlsky, je stále hezky aktivní. Jen se chci ujistit, jaká je optimální denní dávku na udržení její váhy? Dále bych se chtěla poradit, mám ještě 7 měsíční fenku také GR. Jako štěně trpěla na průjmy, začaly jsme na doporučení s Marp losos a bohužel nebyla to dobrá volba. Nyní Marp jehně variety, má citlivé zažívání, ale daří se nám udržet relativně dobrou stolici. Přesto uvažuji, že bych za půl roku, kdy bude mít rok, také přešla na Brita, můžete mi prosím dát tip, jaké granule by připadaly v úvahu? Předem velice děkuji! Šárka

Klouby

Psi Výživa Romana Dědečková 11.07.2024
Dobrý den, mám štěně 3 m., veterinář říkal že má povolené vazy na kolenou, máte nějaký kvalitní přípravek na klouby pro štěnata. Děkuji

Magazín

Socializace štěňat – proč je důležitá a jak na to?
Socializace štěňat – proč je důležitá a jak na to?
Pečujeme
09.05.2024

Socializace psů je často zmiňovaná jako velmi důležitá součást výcviku. Proč tomu tak je a co vše obnáší, nám pomohly objasnit naše ambasadorky a zkušené chovatelky Bára Holodňák Bláhová a Jaromíra Sojková.

Urologická a ledvinová onemocnění koček
Urologická a ledvinová onemocnění koček
Léčíme
30.04.2024

Kočky svá onemocnění rády skrývají, tento instinkt v sobě mají hluboko zabudovaný. Ve volné přírodě jim skrývání slabosti poskytovalo ochranu před nepřáteli. V domácnosti to ale může být na škodu a může to znamenat, že jejich problém nikdo včas neodhalí. Mezi nejčastější zdravotní problémy, se kterými se kočky potýkají se řadí urologické problémy a ledvinová onemocnění. Jak můžeme problém zavčasu poznat a jak kočce co nejlépe pomoci?

Jarní sportování: do formy společně se svým psem
Jarní sportování: do formy společně se svým psem
Pečujeme
24.04.2024

Dali jste si před koncem loňského roku předsevzetí a stále se vám nepodařilo začít, nebo jen cítíte, že se zimní období podepsalo na vaší fyzické kondici? Máme pro vás dobrou zprávu! I jaro může být obdobím nových začátků. Vykročte do něj správným krokem a udělejte něco pro své zdraví a taky pro zdraví vašeho čtyřnohého parťáka.

Línání je přirozená součást života našich čtyřnohých přátel.
Línání je přirozená součást života našich čtyřnohých přátel.
Pečujeme
16.04.2024

Ačkoli může línání způsobovat drobné domácí katastrofy v podobě chlupů na pohovce, v kobercích, ba dokonce i v našich jídlech, je důležité si uvědomit, že tento proces má pro naše chlupaté přátele zásadní význam! Línání není jen přirozeným procesem, při kterém naši čtyřnozí přátelé ztrácejí starou srst, aby učinili místo pro novou. Je to také způsob, jakým si jejich tělo udržuje optimální teplotu a adaptuje se na změny v prostředí a ročních obdobích. Správná péče o srst během období línání tak přispívá nejen k zachování krásného a zdravého vzhledu srsti, ale i k celkovému zdraví našich miláčků.

A zase ta klíšťata! Prevence proti vnějším parazitům, aneb opakování je matka moudrosti
A zase ta klíšťata! Prevence proti vnějším parazitům, aneb opakování je matka moudrosti
Pečujeme
03.04.2024

Na jaro se všichni těší. Teplejší dny, výlety a příroda. S teplým počasím ale nepřichází jen spousta radostí, bohužel se i zvyšuje výskyt parazitů, které si váš mazel může nepozorovaně přinést domů. Zopakujte si, jak se proti těmto černým pasažérům bránit a jak postupovat, když se objeví u vás doma.

To nejlepší pro starší psy: aby byl váš pes stále fit
To nejlepší pro starší psy: aby byl váš pes stále fit
Pečujeme
26.03.2024

Čas strávený s vaším mazlíčkem utekl jako voda, z malého štěněte vyrostl statný dospělý pes, který se pomalu mění v psího důchodce. Přestože už tolik neoplývá energií, pořád by pro vás udělal první i poslední. Nezapomeňte mu ve stáří jeho lásku opětovat a důchodový věk mu co nejvíce zpříjemnit. Co můžete pro svého pejska udělat ve stáří?

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?
Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?
Pečujeme
19.03.2024

Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.

Pes z útulku: na co si dát pozor a na co se připravit
Pes z útulku: na co si dát pozor a na co se připravit
Pořizujeme
13.03.2024

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si domů rádi přinesli nového čtyřnohého člena rodiny, možná vás napadla adopce jako jedna z možností. V českých útulcích je spousta pejsků, kteří touží po teple domova a jeden z nich je možná opravdu pro vás ten pravý! Adopce pejska ale nemusí být vždy jednoduchá a péče o pejsky z útulku má někdy řadu úskalí. Je proto potřeba dopředu zvážit vaše možnosti, aby adopce dopadla dobře pro vás i pejska.

Brit Care polévky pro kočky
Brit Care polévky pro kočky
Krmíme
05.03.2024

Každý, kdo bydlí u své kočky velmi dobře ví, že kočky jsou nejen jedny z nejmlsnějších stvoření, ale také obvykle málo pijí. Mnozí si však neuvědomují, že každá kočka by v ideálním případě měla denně přijmout přibližně 50 ml tekutin na 1 kg tělesné hmotnosti. Kočky navíc dávají přednost čerstvé nebo tekoucí vodě, takže s odstátou vodou v misce u nich zrovna neobstojíte. S hydratací kočičího miláčka mohou pomoci polévky Brit Care Soup. Polévky lze snadno zařadit do běžné stravy koček ať už samotné nebo jimi dochutit granule a tím tak zvýšit příjem tekutin a napomoci tak důležitému ředění moči.

Srst může vypovídat o zdraví vaší kočky
Srst může vypovídat o zdraví vaší kočky
Pečujeme
27.02.2024

Kočky jsou poměrně samostatná zvířata, a to zejména v péči o svůj zevnějšek. Zdravou kočku tak stačí jednou za čas vykartáčovat a máte hotovo. Lesklý a krásně vypadající kožíšek svědčí o pevném zdraví. Co ale dělat v případě, že má vaše kočka problémy se srstí nebo pokožkou?

Nové kočičí pamlsky - mrazem sušené!
Nové kočičí pamlsky - mrazem sušené!
Krmíme
21.02.2024

Kočky patří mezi jedny z nejmlsnějších bytostí na tomto světě. Brit, přední značka v oblasti výživy domácích mazlíčků, to ví a s radostí představuje novinku v podobě snacků pro kočky – Brit Care RAW Treat.

Hypoalergenní řada krmiv Brit Care:  Prevence výživou pro všechny psy
Hypoalergenní řada krmiv Brit Care: Prevence výživou pro všechny psy
Krmíme
16.02.2024

Superprémiová krmiva značky Brit Care už roky preferují i profesionální chovatelé. Její řada Hypoallergenic spojuje vysoký obsah masa a složení předcházející potravním přecitlivělostem i alergiím. Stálou součástí receptur jsou funkční složky na podporu imunitního systému a celkové kondice. Alfou a omegou krmiv je tak nejen vyvážený poměr všech ingrediencí, ale i kvalitní suroviny od lokálních i přímých světových dodavatelů. A výsledkem je strava předcházející nejčastějším výživovým problémům.

Prevence problémů pohybového aparátu
Prevence problémů pohybového aparátu
Léčíme
13.02.2024

Problémy pohybového aparátu netrápí jen nás, ale bolest zad nebo kloubů může potkat i naše psí parťáky. Dobrou zprávou je, že většině problémů můžeme předcházet nebo psům od bolesti co nejvíce ulevit!

Životní fáze vaší kočky
Životní fáze vaší kočky
Pečujeme
06.02.2024

Že má kočka 9 životů? Bohužel má jako každý jiný živý tvor život jen jeden, a i proto je kočkám potřeba věnovat tu nejlepší péči, aby po našem boku žily co nejdelší a nejspokojenější život. Při správné péči (a dávce štěstí) může s námi v domácnosti kočka strávit i 18 let. Pojďme se proto podívat, jak se o kočky co nejlépe starat v každém období jejich života!

Když je kočka březí: připravte ji na příchod koťátek
Když je kočka březí: připravte ji na příchod koťátek
Pečujeme
30.01.2024

Rozhodli jste udělat krok k uchovnění své kočky a nyní se připravujete na její první březost? Březí kočce je potřeba poskytnout jen to nejlepší, aby donosila zdravá a prosperující koťátka. Zapomínat by se nemělo na kvalitní výživu ani dostatek odpočinku!

Kastrace koček má řadu výhod. Znáte je všechny?
Kastrace koček má řadu výhod. Znáte je všechny?
Léčíme
22.01.2024

Nové koťátko přináší do našich domácností spoustu radosti. Ale také odpovědnosti za jeho zdraví. Přestože kastrace má na kočičí zdraví spíše pozitivní dopad, je mezi majiteli stále strašákem. V tomto článku proto přinášíme odpovědi na řadu otázek, které jsou s kastrací koček spojené.

Zimní dovolená se psem: abyste si ji všichni společně užili
Zimní dovolená se psem: abyste si ji všichni společně užili
Pečujeme
15.01.2024

V následujících měsících se spousta z nás chystá na zimní dovolenou na horách. Na dovolené stále častěji vyráží opravdu všichni členové rodiny, včetně našich čtyřnohých parťáků. Pokud na zimní dovolenou berete svého psa poprvé, měli byste se připravit, aby vás nic nepřekvapilo a dovolenou jste si užili opravdu všichni.

Psí srst vyžaduje v zimě speciální přístup
Psí srst vyžaduje v zimě speciální přístup
Pečujeme
09.01.2024

I v zimě potřebuje srst vašeho čtyřnohého parťáka péči. Jeho pokožka dostává vlivem chladného počasí totiž zabrat více než v letním období. Čemu bychom tedy v péči o naše chlupáče měli věnovat zvýšenou pozornost?

Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře
Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře
Pečujeme
04.01.2024

Od nového roku má spousta z nás velká očekávání. Leden se tak často nese v duchu vyhlížení změn k lepšímu a dávání si novoročních předsevzetí. Ta většinou zní opravdu hezky, ale u teorie to zpravidla končí. Co to zkusit tentokrát jinak? Novoroční předsevzetí se nemusí týkat pouze vás, ale mohou zahrnovat i vašeho chlupatého parťáka. Ve dvou se to lépe táhne a možná se vám tato předsevzetí opravdu podaří splnit!

Víte, co znamená, když je pejsek označen žlutou stuhou?
Víte, co znamená, když je pejsek označen žlutou stuhou?
Pečujeme
02.01.2024

Už jste někdy viděli psa chodit se žlutou stuhou uvázanou kolem vodítka nebo obojku? Víte, co tato stuha znamená a jak byste se měli k takovým psům chovat?

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny