Magazín

Línání je přirozená součást života našich čtyřnohých přátel.
Pečujeme
16.04.2024
Ačkoli může línání způsobovat drobné domácí katastrofy v podobě chlupů na pohovce, v kobercích, ba dokonce i v našich jídlech, je důležité si uvědomit, že tento proces má pro naše chlupaté přátele zásadní význam! Línání není jen přirozeným procesem, při kterém naši čtyřnozí přátelé ztrácejí starou srst, aby učinili místo pro novou. Je to také způsob,...
To nejlepší pro starší psy: aby byl váš pes stále fit
Pečujeme
26.03.2024
Čas strávený s vaším mazlíčkem utekl jako voda, z malého štěněte vyrostl statný dospělý pes, který se pomalu mění v psího důchodce. Přestože už tolik neoplývá energií, pořád by pro vás udělal první i poslední. Nezapomeňte mu ve stáří jeho lásku opětovat a důchodový věk mu co nejvíce zpříjemnit. Co můžete pro svého pejska udělat ve stáří?
Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?
Pečujeme
19.03.2024
Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.
Srst může vypovídat o zdraví vaší kočky
Pečujeme
27.02.2024
Kočky jsou poměrně samostatná zvířata, a to zejména v péči o svůj zevnějšek. Zdravou kočku tak stačí jednou za čas vykartáčovat a máte hotovo. Lesklý a krásně vypadající kožíšek svědčí o pevném zdraví. Co ale dělat v případě, že má vaše kočka problémy se srstí nebo pokožkou?
Prevence problémů pohybového aparátu
Léčíme
13.02.2024
Problémy pohybového aparátu netrápí jen nás, ale bolest zad nebo kloubů může potkat i naše psí parťáky. Dobrou zprávou je, že většině problémů můžeme předcházet nebo psům od bolesti co nejvíce ulevit!
Životní fáze vaší kočky
Pečujeme
06.02.2024
Že má kočka 9 životů? Bohužel má jako každý jiný živý tvor život jen jeden, a i proto je kočkám potřeba věnovat tu nejlepší péči, aby po našem boku žily co nejdelší a nejspokojenější život. Při správné péči (a dávce štěstí) může s námi v domácnosti kočka strávit i 18 let. Pojďme se proto podívat, jak se o kočky co nejlépe starat v každém období jejich...
Když je kočka březí: připravte ji na příchod koťátek
Pečujeme
30.01.2024
Rozhodli jste udělat krok k uchovnění své kočky a nyní se připravujete na její první březost? Březí kočce je potřeba poskytnout jen to nejlepší, aby donosila zdravá a prosperující koťátka. Zapomínat by se nemělo na kvalitní výživu ani dostatek odpočinku!
Kastrace koček má řadu výhod. Znáte je všechny?
Léčíme
22.01.2024
Nové koťátko přináší do našich domácností spoustu radosti. Ale také odpovědnosti za jeho zdraví. Přestože kastrace má na kočičí zdraví spíše pozitivní dopad, je mezi majiteli stále strašákem. V tomto článku proto přinášíme odpovědi na řadu otázek, které jsou s kastrací koček spojené.
Zimní dovolená se psem: abyste si ji všichni společně užili
Pečujeme
15.01.2024
V následujících měsících se spousta z nás chystá na zimní dovolenou na horách. Na dovolené stále častěji vyráží opravdu všichni členové rodiny, včetně našich čtyřnohých parťáků. Pokud na zimní dovolenou berete svého psa poprvé, měli byste se připravit, aby vás nic nepřekvapilo a dovolenou jste si užili opravdu všichni.
Psí srst vyžaduje v zimě speciální přístup
Pečujeme
09.01.2024
I v zimě potřebuje srst vašeho čtyřnohého parťáka péči. Jeho pokožka dostává vlivem chladného počasí totiž zabrat více než v letním období. Čemu bychom tedy v péči o naše chlupáče měli věnovat zvýšenou pozornost?
Nový rok? Nové výzvy pro všechny pejskaře
Pečujeme
04.01.2024
Od nového roku má spousta z nás velká očekávání. Leden se tak často nese v duchu vyhlížení změn k lepšímu a dávání si novoročních předsevzetí. Ta většinou zní opravdu hezky, ale u teorie to zpravidla končí. Co to zkusit tentokrát jinak? Novoroční předsevzetí se nemusí týkat pouze vás, ale mohou zahrnovat i vašeho chlupatého parťáka. Ve dvou se to lépe...
Vánoční svátky naplno i se svým mazlíčkem a jak na silvestrovské oslavy?
Pečujeme
21.12.2023
Sváteční atmosféra na sebe nenechala dlouho čekat. Výzdoba je všude kolem nás, dárky zabalené, cukroví na stole a už jen zbývá si Vánoce pořádně užít v klidu a v kruhu svých blízkých. Pro chovatele domácích mazlíčků do této skupiny spadají nejen rodina a přátelé, ale také jejich chlupatí kamarádi. S blížícím se koncem roku ovšem přichází pro vaše čtyřnohé...
Tipy na vánoční dárky pro vaši kočičku
Pečujeme
13.12.2023
Vánoce jsou za dveřmi, dárky pro vaše nejbližší jsou již vybrané a pečlivě zabalené. Možná přemýšlíte, že byste dárkem pod stromeček potěšili i vrnícího člena rodiny. Čím uděláte své kočce největší radost? Přinášíme několik tipů, se kterými rozhodně nešlápnete vedle!
Nejlepší vánoční dárky pro vašeho psa
Pečujeme
07.12.2023
Většina českých pejskařů bere své čtyřnohé parťáky jako rovnocenné členy rodiny. Proto není výjimkou, že i psi pravidelně nacházejí pod stromečkem nějaké to překvapení. Pokud ještě nevíte, čím byste svého chlupáče potěšili letos, přinášíme tipy na dárky, díky kterým si vysloužíte radostné vrtění ocáskem.
Podzim láká k dogtrekkingu
Pečujeme
07.11.2023
Úporná vedra pominula a lesy hrají všemi barvami. To je ideální čas na dogtrekking. Udělejte něco pro svoje i pejskovo zdraví a vyrazte do přírody v zápřahu!
Buďte vidět!
Pečujeme
30.10.2023
Dny se krátí, i když se vám nyní daří vyjít se psem ven ještě za světla, venčení po tmě už se brzy stejně nevyhnete. Proto je dobré se připravit a psa dostatečně "označit". Budete tak mít stále přehled, kde se nachází a pro ostatní, hlavně řidiče, cyklisty nebo i ostatní pejskaře, bude dobře viditelný.
Brit Vitamins: Podpora psího imunitního systému během podzimu a zimy
Pečujeme
23.10.2023
Nejen u lidí se s příchodem podzimu začne vyskytovat více infekcí a nachlazení. Stejně tak je tomu i u našich psích kamarádů. Přečtěte si, jak v těchto chladných a vlhkých dnech podpořit imunitu svého parťáka. Se změnami teplot doprovázejícími podzim jsou na organismus a potažmo na jeho imunitní systém kladeny vyšší nároky. Proto není od věci nastartovat...
Poosmé v řadě získal Brit od českého výrobce krmiv VAFO PRAHA ocenění Czech Superbrands pro výjimečné značky
Pečujeme
05.10.2023
Praha, 30. září 2023 – V září si společnost VAFO PRAHA, připsala další významné ocenění. Značka Brit, jež je vlajkovou lodí firmy, získala poosmé titul Czech Superbrands, jímž se může pyšnit nepřetržitě od roku 2016. Spolu s oceněním obhájila také „Pečeť kvality“, která odráží sílu, odpovědnost, vytrvalost a schopnost posouvat hranice a neustále nacházet...

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny