Tipy a rady: Základní potřeby psů aneb jak ideálně vybavit domácnost

krmivo-brit
Tipy a rady: Základní potřeby psů aneb jak ideálně vybavit domácnost

Každý člen domácnosti potřebuje ke svému pohodlí výbavu, která mu ho doma zajistí. Stejně tak to mají i naši čtyřnozí kamarádi. Přinášíme vám několik užitečných rad, na co nezapomenout, když pořizujete domácí výbavu pro psy.

Pohodlnost nadevše

Pejsci rádi odpočívají a navíc taková malá štěňata prospí většinu dne, klidně i dvacet hodin denně. Proto v základní výbavě nesmí chybět pohodlný pelíšek společně s dostatkem dek a polštářů, aby se zvířecí člen domácnosti cítil pohodlně a v bezpečí.

Určitě nic nezkazíte, kdy pořídíte všestrannou deku, kterou můžete využívat jak v pelíšku, tak na zemi, na pohovce nebo třeba v autě.

Co se týká pelíšků, prodejci jich nabízejí velké množství – od umělohmotných omyvatelných až po látkové pohodlné pelíšky. U některých lze i odejmout plyšovou vycpávku, kterou lze prát. 

Některé matrace do pelechů jsou pak vycpané paměťovou pěnou a doporučují se pro starší psy, hodně aktivní pejsky nebo pejsky požitkáře. 

Kdo si hraje, nezlobí

Hraček, které lze nakoupit pro své chlupaté miláčky, je nepřeberné množství. Někteří majitelé sahají po hračkách, se kterými si vyhrají společně s pejsky. Nicméně nic nezkazíte, pokud pořídíte klasický gumový míček s provázkem a k tomu pískací hračky, které určitě nezklamou. Starší pejsci ocení hračky na přetahovanou.

Správná miska jako základ

Miska je neopomenutelnou součástí každé domácí výbavy pro pejsky. Ideální je pořídit dvě – jednu na vodu a druhou na granule. Opět trh nabízí celou škálu misek – od misek z ušlechtilé oceli až po keramické, a vždy záleží na preferencích v tomto případě majitele, kterou misku pro svého mazlíčka zvolí. Pro větší pejsky můžete koupit stojan na misku, aby byla ve vyšší úrovni a chlupáč se k ní nemusel příliš nahýbat.

Domácí péče

I u psích mazlíčků je na místě dbát na jejich hygienu. Proto je fajn pořídit pro pejska ručník zejména v rámci domácího koupání. U štěňat je ručník důležitá věc hned po koupání, kdy štěňátko musíte okamžitě zabalit, aby neprochladlo. K tomu může posloužit ručník, který je savý a mokrou srst ihned vysuší. Při výběru psího šamponu je nutné zvážit, zda ho opravdu pejsek potřebuje, a když zjistíte, že ano, vyberte takový, který mu nedráždí srst a je jemný a šetrný k jeho pokožce.

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny