Štědrovečerní večeře pro domácí mazlíčky

krmivo-brit
Štědrovečerní večeře pro domácí mazlíčky

Vánoce jsou svátky hojnosti a to platí také o dobrém jídle. Snad každý se totiž těší na štědrovečerní stůl, není proto divu, že chceme dopřát to nejlepší také huňatým členům rodiny. Příliš vánočního mlsání by jim ale mohlo uškodit. Na co bychom si tedy měli při vánočních oslavách dát pozor a čím svoje mazlíky nejvíc potěšíme?

Lidské jídlo do misky nepatří!

Ani o Vánocích byste se neměli nechat okouzlit „psíma očima“ a dávat svým mazlíkům dobroty od stolu. Smažený kapr a bramborový salát s majonézou mohou nadělat pořádnou paseku. Rovněž byste měli dbát na to, aby se i cukroví nacházelo mimo dosah vašich chlupatých mazlíčků. Malé množství psům sice nemusí nutně přivodit vážnou otravu, ale je lepší si dávat pozor. Největší problém mohou způsobit zejména rozinky, čokoláda a cukr. 

Vašim mazlíčkům mohou uškodit také kořeněná, slaná a příliš tučná jídla. Pokud nechcete trávit svátky péčí o bolavé bříško svého chlupáče, raději loudivým očím nepodléhejte nebo jim dopřejte speciální zvířecí vánoční menu. Pro jistotu se můžete také vyzbrojit chutnými pamlsky pro psy nebo pamlsky pro kočky, které jim můžete na přilepšenou bez výčitek dopřát místo cukroví.

Štědrovečerní večeře pro psí i kočičí parťáky

Pokud si na to troufáte, můžete svému pejskovi připravit speciální vánoční menu. Většinu věcí z vánoční klasiky totiž pes může, jen v upravené formě. Například ryba ani kuřecí maso zpravidla nepředstavují pro psy ani kočky problém. Základem je rybí maso pečlivě vykostit, nekořenit a následně připravit na páře nebo jen uvařit ve vodě. Psi mohou dostat také vlastní verzi bramborového salátu, ta se musí obejít bez majonézy, soli, cibule nebo kyselých okurek. Brambory můžete nahradit batáty, vhodná je také zelenina jako hrášek nebo mrkev. 
Pokud máte doma kočičku, na brambory úplně zapomeňte, ty by jejímu organismu spíše uškodily. Do misky jí ale můžete přihodit i zeleninu, právě třeba z bramborového salátu.

I o Vánocích dejte přednost kvalitní stravě

Pokud chcete mít jistotu, že vaše zvíře dostane na Vánoce bezpečnou, chutnou a kvalitní stravu, nebojte se mu dát to, na co je zvyklé. Případně vsaďte na speciálně připravené vánoční menu psům na míru. Například monoproteinová vánoční masová konzerva obsahuje klasickou vánoční večeři, která umožní vašemu psovi užít si s vámi štědrovečerní hodování, a navíc nutričně vyváženým způsobem.
Také pro kočičí zdraví je nejlepší, pokud jim dopřejete kvalitní krmivo. Vánoční šťavnatá kapsička je skvělou a chutnou alternativou pro pracnou domácí večeři.

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny