Oleje pro psy: Přírodní zázrak na podporu jejich imunity

krmivo-brit
Oleje pro psy: Přírodní zázrak na podporu jejich imunity

Oleje pro naše psí kamarády používá v dnešní době mnoho chovatelů. K čemu ale přesně slouží? Jaké druhy olejů existují? A měl by hrát při výběru oleje roli věk pejska? Pojďme se společně podívat, které oleje jsou nejlepší.

Proč oleje používat?

Oleje mají blahodárný účinek jak na zažívací problémy, kožní nebo zánětlivá onemocnění, tak i například na hojení ran. Hlavně ale podporují psí imunitu, aby byli odolnější vůči nechtěným onemocněním. Navíc je olej stravitelný pro každého pejska a většina chovatelů ho podává jako součást potravy. 

Lososový olej jako růže mezi bodláky

Lososový olej patří mezi chovateli k jednomu z nejpoužívanějších, a to zejména díky obsahu EPA a DHA kyselin a omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Ty mají protizánětlivý účinek a pejsci si je nejsou schopni vyrobit sami. Navíc tento za studena lisovaný olej skvěle podporuje obnovu srsti, přispívá k dobré činnosti mozku a kvalitnímu zraku. Lososový olej též usnadňuje hojení jakýkoliv ran a obecně posiluje imunitu našich čtyřnohých kamarádů. 

Při výběru lososového oleje vždy sáhněte po tom, na kterém je uvedeno 100% lososový olej. Navíc tento druh oleje lze podávat pejskům všech věkových kategorií a je vhodný i pro malá štěňata. Slouží totiž i jako zdravý zdroj energie. 

Lososový olej je mezi pejsky sice nejoblíbenější, ale někteří z nich nesnesou vůni ani chuť ryb. Jednou z alternativ je ostropestřecový olej. Ten je výborný, když pejsek trpí kožními problémy. Navíc skvěle podporuje funkci jater. Je také ideálním doplňkem, když pejsek zrovna bere antibiotika. 

Sice je ostropestřecový olej vhodný psy všech věkových kategorií, ale určitě ho ocení zejména starší pejsci, protože pomáhá při zlepšování hybnosti kloubů. 

Dalším sice zatím ne moc využívaným doplňkem je olej lněný. Jeho pozitivní vlastnosti jsou na stejné úrovni jako u ostatních olejů, ale zatím jeho využívání není mezi chovateli moc rozšířené. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny a ty příjemně hydratují a zklidňují kůži. Lněný olej chovatelé využívají zejména pro pejsky, kteří trpí nechutenstvím a nebo mají zácpu.

Samozřejmě se na trhu nabízí i další oleje, které můžete pro pejsky využít – například slunečnicový, olivový nebo třeba konopný.

A jaký olej dáváte svému pejskovi vy?

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny