Poradna

Kocourek močí do pelíšku

Kočky Kočka domácí dlouhosrstá Lukáš Vondra 1 odpověď 11.02.2021
Dobrý den, máme dlouhosrstého kocourka z útulku je mu přibližně 8 měsíců, od začátku jej máme spolu s druhým kocourkem ( cca. 7 měsíců). Od začátku oba chodí skvěle na kočičí toaletu. Poslední 3 dny se nám každý den ten starší z ničeho nic vymočil do pelíšku. Vždy jednou denně. K žádné změně nedošlo v bytě, v osobách, jediné co tak jsme jim poslední dobou nechávali dost otevřeno do ložnice, ale přijde mi, ze z toho mají spíše radost. Četl jsem, ze by mohlo jít o značkování, ovšem moč nijak extra nezapáchá. Prosím tedy o radu o co by se mohlo jednat. Děkuji Vondra.
Martin Kváš 12.02.2021
Zdravím, pokud kocourci nejsou kastrovaní, tak by se mohlo o značkování jednat. Kočky jsou teritoriální zvířata, která mají intenzivní potřebu si ohraničovat své teritorium. Je dost dobře možné, že kocourek považuje pelíšek za svůj majetek. Nemáte možnost dát kocourkům pelíšky dva? S pozdravem, Martin Kváš
Lukáš Vondra 01.03.2021
Děkujeme za odpověď, kocourek už je vykastrovaný a stejně se od té doby 2x počural do pelíšku. Máme tedy pořídit 2 pelisek? Děkuji za odpověď.

Máte dotaz?

Náš nutriční specialista je vám k dispozici.
Vstoupit do poradny